آبرسان در مقابل مرطوب کننده

تفاوت چیست؟

 

به هر سو که روی بیاورید ، مارک ها و  محصولات بی شماری می بینید که نوید پوست سالم ، صاف و درخشان را می دهد. بنابراین چگونه تصمیم می گیرید که  چه محصولات مراقبت از پوست را خریداری کنید؟ هنگامی که با راهروهای فروشگاه پر از گزینه های بیشماری برای آبرسانی و مرطوب کردن پوست خود مواجه می شوید ، اولین قدم درک تفاوت بین اصطلاحات “هیدراته” و “مرطوب کننده” است. بسیاری از ما این تفاوت را  نمی دانیم و  اگرچه شرکت ها  از اصطلاحات “هیدراته” و “مرطوب کننده” به جای یکدیگر استفاده می کنند ، اما آنها یکسان نیستند. بله ، آنها هر دو در تغذیه پوست شما از ضروریات مراقبت از پوست هستند ، اما دانستن تفاوت در این امر به شما کمک می کند تا تعیین کنید که بهترین محصول برای نیازهای خاص پوست شما کدام است؟

 

بیایید تعریف کنیم که هیدراته و مرطوب کننده هر دو به چه معنی است.

“هیدراسیون” عبارت است از جذب رطوبت از هوا و سپس تزریق آب به سلولهای شما برای افزایش توانایی پوست در جذب رطوبت و مواد مغذی.

“مرطوب کننده” در مورد به دام انداختن و بستن رطوبت برای ایجاد سد محافظ طبیعی پوست شما است. این کار از هدر رفتن آب جلوگیری می کند و از نرم و صاف ماندن پوست شما اطمینان حاصل می کند.

 

بنابراین … تفاوت چیست؟

 

آیا تا به حال احساس کرده اید که پوست شما به نظر می رسد از شما می خواهد که تشنگی خود را برطرف کنید؟ مرطوب کننده ها برای همین کار ساخته شده اند. هر دوی آنها برای مبارزه با خشکی و کم آبی بدن به شما کمک می کنند تا پوستی جوان و نرم داشته باشید.

اگر پوست شما خشک است ، این بدان معناست که پوست شما فاقد چربی است و باید مرطوب شود.

 

اگر پوست بدن شما کم آب است ، پوست شما فاقد آب است و باید به آن هیدراته شود.

 

هیدراسیون باعث نرم شدن پوست ما می شود ، اما اگر روغن نباشد که از هیدراسیون جلوگیری کند ، نرم نخواهد ماند. در صورت خروج آب ، پوست خشک و پوسته پوسته می شود. با این حال ، روغن زدن روی پوست دهیدراته ممکن است آن را به طرز محسوسی صاف کند ، اما همچنان فاقد آن احساس نرم و پرطراوت ناشی از هیدراتاسیون است.

آبرسان استفاده کنم یا مرطوب کننده؟

این یک سوال عالی است!

اگر پوست شما در قسمت خشک قرار دارد یا متوجه شده اید که مستعد خشکی و پوسته پوسته شدن پوست هستید ، ممکن است سد پوستی شما در رطوبت قفل نشود. اینجاست که مرطوب کننده ها وارد می شوند! از مرطوب کننده استفاده کنید تا ظاهر چرب و شفاف پوست شما بازگردد. این در زمستان که پوست شما مستعد خشکی است بسیار مفید است.

از طرف دیگر ، اگر احساس می کنید پوست شما کدر شده است و خطوط و چین و چروک های ظریفی در شما مشهود است ، می توانید متوجه شوید که پوست شما دچار کم آبی شده است. برای مقابله با این مشکل از یک آبرسان استفاده کنید و تغذیه مورد نیاز پوست خود را انجام دهید.

 

 

آبرسان یا مرطوب کننده مناسب برای شما چیست؟

 

همه ما می دانیم که اغلب اوقات ، هر آنچه را که میخوریم یا مینوشیم، روی پوست ما تأثیرگذار است. آب ضروری است و نوشیدن آن ساده ترین راه برای آبرسانی به پوست است.

 

وقتی نوبت به درمان پوست از بیرون می رسد ، به دنبال محصولات قدرتمندی باشید که به شما کمک می کند تا با حفظ سطح رطوبت پوست در سطح متعادل ، فصل را پشت سر بگذارید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.