20 نکته طلایی در مورد لاک ناخن

نکات طلایی در مورد لاک ناخن

امروزه لاک جزو یکی از مهم ترین لوازم آرایشی محسوب می شود که باعث زیبایی دست ها می شود و بسیاری از دخترها و خانم ها به آن علاقمند هستند. ام لاک زدن توسط خود فرد کار چندان آسانی نبوده و معمولا نتیجه کار تمیز و بی نقص نخواهد بود جدا از مهارت فرد نکات دیگری نیز در این امر مؤثر است که با رعایت کردن آن ها می توان نتیجه بهتری گرفت.

با فوریان همراه باشید تا درادامه 20 نکته طلایی که باعث زیباتر شدن ناخن­های شما خواهد شد را با شما در میان بگذاریم.

1- گرفتن دوش آب گرم بعد از لاک زدن ممنوع

گرفتن دوش آب گرم بعد از انجام مانیکور اشتباه محض است زیرا گرما و بخار آب لاک­هایتان را خراب می کند. بنابراین توصیه می­شود که بلافاصله بعد از لاک زدن، از گرفتن دوش آب گرم خودداری کنید.

 

نکات طلایی در مورد لاک ناخن

2- خوابیدن بعد از لاک زدن

شاید در نگاه اول ارتباطی بین خواب و لاک وجود نداشته باشد اما واقعیت این است که لاک ها اگرچه در عرض 20 الی 30 دقیقه کاملا خشک می شوند اما در واقع برای خشک شدن کامل به بیش از 1 ساعت زمان نیاز هست. به همبن دلیل بهتر است تا یک ساعت بعد از لاک زدن، مراقبت بیشتری داشته باشیم.

 

نکات طلایی در مورد لاک ناخن

3- از فیکس کننده های لاک استفاده کنیم (لاک بی رنگ)

برق لاک (لاک بی رنگ)، نه تنها باعث زیبایی و براق تر شدن می­شود بلکه با ایجاد یک لایه محافظ روی رنگ اصلی لاک، از آن محافظت می­کند.

 

 

4- از رنگ پایه استفاده کنید

شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که از دو رنگ لاک (سفید و بی رنگ) برای مانیکور کردن ناخن‌هایشان استفاده می کنند اما این کار اشتباه است.

مانیکور احتیاج به ۳ رنگ لاک دارد:

  • لاک بی‌رنگ
  • لاک سفید
  • لاک صورتی کمرنگ

شما اول از همه باید لاک صورتی کمرنگ را به عنوان پایه استفاده کنید. در این صورت زردی ناخن‌هایتان به چشم نمی‌آید.

 

 

5- چند لایه لاک می نزنید.

گاهی اوقات بدین دلیل که لاک دست‌هایمان کمرنگ است، چند لایه لاک می‌زنیم تا رنگ آن به چشم آید. اگر شما هم این کار را کرده اید، بدانید که برای خشک شدن لاک‌هایتان به زمان بیشتری احتیاج دارید، در غیر این صورت لاکتان خراب می‌شود. حتی می‌توانید پس از این که یک لایه لاک زدید، ۲ دقیقه صبر کنید تا کاملا خشک شود، سپس دور دوم را آغاز کنید.

 

 

6- لاک های قدیمی تان را دور بریزید.

هیچ چیز بدتر از این نیست که یک لاک قدیمی را که خیلی دوستش داشتید را دور بریزید، اما این کاری است که باید انجام دهیم.

هرچه از عمر لاک می گذرد از غلظت آن نیز کاسته می شود که همین امر لاک زدن ناخن را دشوار تر و احتمال خراب شدن آن را بیشتر می کند. لاک­های قدیمی و کهنه به خوبی به ناخن نمی‌چسبند. بنابراین هر چند وقت یک بار لاک‌های کهنه و خشک‌تان را دور بیاندازید و به جای آن لاک‌های جدید برای ناخن‌های زیبایتان بخرید و از زدن آنها لذت ببرید.

 

 

7- برای پاک کردن لاک ناخن­ها، هرگز از استون استفاده نکنید.

همه ی ما به خصوص خانم ها با واژه ی استون به خوبی آشنایی داریم و آن را به عنوان پاک کننده لاک ناخن می شناسیم. اما استون ناخن های شما را دهیدرات یا کم آب می‌کند. استفاده مدام از آن نیز موجب ایجاد لکه‌های سفید می‌شود. به جای آن از لاک پاک‌کن‌ها استفاده کنید که برای این منظور بهترین گزینه‌اند.

 

 

8– لاک های اضافی را پاک کنید.

پس از آنکه پولیش انجام گرفته خشک شد، دست‌ها را در آب و صابون خیس کنید، حالا لاکی که از ناخن‌ها بیرون زده را به سادگی پاک کنید.

 

 

9- دست زدن به لاک ممنوع

برای چک کردن این که لاک ناخن‌تان خشک شده به لاک دست نزنید؛ از روی برق لاک می‌توان متوجه خیس یا خشک بودن لاک ناخن شوید. می‌توانید لاک را بو کنید، لاکی که کاملا خشک باشد بو نمی‌دهد.

 

 

10- تمیز بودن ناخن قبل از لاک زدن

حتما برایتان پیش آمده که وقتی فرچه‌ی لاک را روی ناخن‌ها می‌کشید، لاک خیلی خوب روی آن نمی‌نشیند. دلیل این موضوع، چربی روی ناخن است. پس قبل از لاک زدن، سطح ناخن‌تان را با پنبه و مقداری الکل بهداشتی پاک کنید تا هیچ اثری از چربی روی ناخن دست‌تان باقی نماند.

 

 

11- غلظت لاک

زمانی که می‌خواهید لاک بخرید به غلظت لاک توجه کنید، اگه لاک ناخن خیلی رقیق باشد، لاک روی ناخن شما یکدست نخواهد شد، اگه هم بیش از حد غلیظ باشد باعث می‌شود لاک روی ناخن‌ شما گره ایجاد کند و برجسته شود. بنابراین لاک نباید خیلی غلیط یا خیلی رقیق باشد. لاک های استیرو با غلظت مناسب و پوشش عالی بهترین گزینه برای داشتن ناخن هایی زیبا هستند.

 

 

12- فرچه لاک

فرچه مهم است زیرا به هنرمندانه لاک زدن شما کمک زیادی می‌کند. بهتر است حجم فرچه به اندازه‌ای باشد که در یک رفت و برگشت، کل ناخن شما را بپوشاند و از طرف دیگر مقداری نرم باشد تا روی ناخن‌تان ردی به جا نگذارد.

 

 

13- کشیده‌تر شدن ناخن‌ها

برای اینکه دست‌ها و ناخن‌های شما کشیده‌تر جلوه کنند، تنها کاری که باید انجام دهید این است که رنگ لاک خود را روشن‌تر و نزدیک به رنگ پوست خود انتخاب کنید. با اینکار انگشتان دست بلندتر نشان خواهند داد.

حتی اگر تمایلی به بلند کردن ناخن‌های خود ندارید با این روش حرفه‌ای که در بسیاری از سالن‌های زیبایی انجام می‌شود می‌توانید زیبایی انگشتان خود را چند برابر کنید. رنگ‌های بژ و صورتی گزینه‌های بسیار خوبی برای اینکار خواهند بود.

در مورد ناخن‌های کوتاه، می‌توانید مرکز ناخن را لاک زده و باقی ناخن را لاک نقره‌ای بزنید.این روش ناخن‌ها را بسیار زیبا و درخشان خواهد کرد.

 

 

14- لاک موقت بهتر است یا معمولی

اگر دست شما مدام با مواد شوینده که PH بالایی دارند مواجه است و یا معتاد لاک زدن هستید، توصیه می‌شود از محصولات موقت استفاده کنید، زیرا ماندگاری بالاتری از نمونه‌های معمولی دارد، البته هزینه بیشتری نیز باید بکنید.

اما اگر این شرایط را ندارید، از لاک‌های معمولی ولی اصیل و باکیفیت استفاده نمایید. باید توجه داشت که در هر حال باید از افراط پرهیز کنید زیرا مشکلات پوستی را به همراه خواهد داشت.

 

 

15- تغییر رنگ ناخن

اگر رنگ صفحه ناخن شما تغییر رنگ پیدا کرد و این وضعیت همچنان ادامه داشت باید به پزشک متخصص مراجعه کنید، چرا که در صورت برخورد نوک انگشتان ملتهب با دیگر بخش‌های بدن، این حساسیت‌ها به سایر نقاط همانند پلک، بخش پایین صورت و اطراف سینه بانوان منتقل می‌شود، زیرا با تماس بیشتری روبرو است.

 

 

16- اثرات لاک بر بانوان باردار

بانوان باردار حتی‌المقدور از استفاده از لاک‌های موقت (ژله ای) که نیاز به استفاده از دستگاه UV است پرهیز کنند.

چون اشعه ماورا بفنش برای سلامت جنین، خطر آفرین است. مواد شیمیایی در لاک‌ها می‌تواند پتانسیل بالایی برای تهدید سلامت مادران در دوران بارداری باشد. این که گفته می‌شود که لاک ناخن و استون و دیزاین ناخن، ناباروی می‌آورد و تهدید مهمی برای سلامت جنین است را باور نکنید!

 

 

17- لاک آینه‌ای

لاک‌هایی با رنگ‌های آینه‌ای پر رنگ را می‌توانید در استایل‌های مجلسی نیمه نخست سال ست کنید که ترکیب جذابی با کیف و کفش‌های لاکچری دارد.

 

 

18- افزایش تمرکز در لاک‌زدن

از هولدر سیلیکونی لاک برای تمرکز و راحتی بیشتر در هنگام لاک‌زدن استفاده کنید.

هولدر سیلیکونی لاک به شما کمک می‌کند تا تمام تمرکز خود را به طراحی و زدن لاک بر روی ناخن‌های خود بخشیده و از بابت نگه داشتن شیشه لاک هیچ نگرانی نداشته باشید: هولدر سیلیکونی لاک را از اینجا سفارش دهید

 

 

19- انتخاب لاک مناسب در فصول مختلف

فصل بهار فصل تازگی و سرسبزی ست. همونطور که در این فصل گل‌ها و شکوفه‌های رنگی زیادی در طبیعت دیده می‌شود، بهتر است شما هم از این رنگ‌ها برای لاک ناخن‌ها ایده بگیرید و با همرنگ شدن با طبیعت حس آرامش و تازگی بیشتری را داشته باشید. از بهترین رنگ‌های لاک ناخن برای فصل بهار می‌توانیم به سایه‌های مختلف رنگ صورتی، بنفش، قرمز، مرجانی، فیروزه‌ای، سبز و زرد اشاره کنیم

تابستون فصل گرم، تعطیلات و سفرهای مختلف است. از بهترین رنگ‌هایی که در فصل تابستون می‌توان برای لاک ناخن‌ها استفاده کرد عبارتند از: سایه روشن رنگ صورتی، سفید، آبی و بنفش پاستیلی، سبز دریایی و بقیه رنگ‌های روشن و زیباست. این مدل از رنگ‌ها حس تازگی و طراوت خیلی خوبی را در این فصل گرم برای شما ایجاد می‌کنند.

بهتر است در هر فصل از رنگ‌هایی که در طبیعت آن فصل می‌بینید ایده بگیرد و استایل‌تان را با رنگ‌های طبیعی ست کنید. مثلا برای فصل پاییز بهتر است از رنگ‌های قرمز، زرشکی، بورگاندی، قهوه‌ای، طلایی، پرتقالی تیره، ارغوانی و خاکستری برای لاک ناخن استفاده کنید.

فصل زمستان یادآور نوشیدن یک فنجان قهوه داغ در کنار شومینه و یا پوشیدن دستکش و جوراب‌های پشمی و گرم است. از بهترین رنگ‌هایی که در فصل زمستون می‌شود برای لاک ناخن‌ها استفاده کرد سایه‌های مختلف آبی، نقره‌ای، قرمز تیره، شاه بلوطی، سبز جنگلی، بنفش تیره، خاکستری و سیاه است. برای اینکه ناخن‌های شما در این فصل از سال زیباتر شود، می‌توانید از انواع لاک ناخن درخشان و اکلیلی هم در کنار این رنگ‌ها استفاده کنید.

 

 

20- مراقبت از لاک

نور خورشید و گرما باعث تغییر در فرمول و رنگ لاک می‌شوند، به همین دلیل نگهداری از لاک‌ها در یخچال می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

به جای تکان دادن لاک قبل از لاک زدن، آن را به صورت افقی در کف دست گرفته و جلو و عقب ببرید. با این کار هنگام لاک زدن با حباب‌های هوا مواجه نمی‌شوید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.